Busy do Francji

już od 200 zł/os.

Tanie przewozy z Polski do Francji

+48 504 81 48 48

Wycieczki do Francji od 400zł

Busy z Francji do Polski

+48 504 81 48 48

Przewóz paczek do Francji

Paczki do Francji od 20 EURO

+48 504 81 48 48


Zwiedzaj 

Francję

z nami!!!

Bilety do Francji od 60 EURO

+48 504 81 48 48


Oszczędzaj kup bilet w dwie strony

Bilety w dwie strony 10% taniej

+48 504 81 48 48

www.polskafrancja.pl

Busy Polska Francja


Montmartre

Paryż

Paryż każdego roku przyciąga tłumy turystów. Jest to bowiem miasto niezwykle urokliwe, a do tego ma do zaoferowania ogromną ilość najróżniejszych atrakcji. Nawet podczas weekendowej wycieczki można dać się pochłonąć urokowi Paryża. Co warto zobaczyć, odwiedzając słynne miasto usytuowane nad Sekwaną? Co powinno się znaleźć na liście każdego podróżnika?


Co ciekawego można zobaczyć w stolicy Francji?


Paryż ma to do siebie, że obejmuje ogromną powierzchnię oraz obfituje w najróżniejsze zabytki i warte zobaczenia atrakcje. Jako, że podczas parodniowego wypadu do stolicy Francji nie jesteśmy w stanie odwiedzić wszystkich miejsc i niezliczonych zakątków, warto rozplanować wcześniej swój czas. Najbardziej monumentalne budowle i symbole miasta to obowiązkowe pozycje na liście każdego turysty.

1. Wieża Eiffla

Współczesnym symbolem Paryża z całą pewnością jest słynna wieża Eiffla, która została zbudowana w roku 1889. Nazywa się ją Żelazną Damą, a powstała w celu upamiętnienia rewolucji francuskiej. Początkowo w planach było rozebranie jej po dwudziestu latach, jednakże ostatecznie zbudowano w niej obserwatorium meteorologiczne. Obecnie to jedna z największych atrakcji turystycznych w całej Francji. Z trzech tarasów widokowych można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta.

2. Łuk Triumfalny

Kolejnym symbolem Paryża jest Łuk Triumfalny, który powstał z inicjatywy Napoleona w celu celebrowania wygranej bitwy. Od roku 1920 można podziwiać pod Łukiem także Grób Nieznanego Żołnierza. Turyści mogą także wejść na taras widokowy.

3. Pola Elizejskie

Kolejnym punktem podróży są Pola Elizejskie, czyli parokilometrowa aleja, przy której znajdują się eleganckie restauracje, luksusowe sklepy, teatry, kina, spora liczba fontann oraz siedziba prezydenta Francji i miejsce spotkań Rady Ministrów, czyli Pałac Elizejski.


4. Luwr

Jeśli dysponujemy większą ilością wolnego czasu, to warto odwiedzić Luwr, czyli jedno z największych na świecie muzeów oraz dawny pałac królewski. To właśnie tutaj można podziwiać najbardziej wartościowe dzieła sztuki. Zbiory muzeum podzielone są na osiem działów, czyli Starożytny Egipt, Bliski Wschód, Rzym, Starożytna Grecja, Sztuka Islamu, Rzeźba, Rzemiosło Artystyczne, Rysunek, Grafika i Malarstwo.

5. Katedra Notre Dame

Budowa znanej nam z powieści katedry Notre Dame trwała aż 180 lat. Odbyło się tu mnóstwo najróżniejszych uroczystości, a w tym koronacja Napoleona Bonaparte. Godne podziwu są tutaj różnokolorowe witraże i przepiękna panorama miasta, którą można się rozkoszować po wejściu na wieżę.

6. Ogród Luksemburski

W pobliżu Pałacu Luksemburskiego znajduje się park miejski, który obfituje w wiele ciekawych rzeźb i fontann. Ogród Luksemburski zajmuje prawie 225 tysięcy kilometrów kwadratowych.

7. Montmartre

Jeśli lubimy zwiedzać historyczne i zabytkowe miejsca, to warto udać się na znane wzgórze Montmartre. Ten fragment Paryża zamieszkiwany był niegdyś przez bohemę artystyczną. Pogłoski głoszą, że na wzgórzu Męczenników został uśmiercony pierwszy biskup Prażyła, czyli święty Dionizy. Turyści najczęściej odwiedzają kościół Sacre Coeur i cmentarz.


Katedra Notre Dame

Paryż